+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

Чи зможе новий закон викорінити рейдерські «віджимання» бізнесу?

Дмитро Новицький, адвокат, керівник практики нерухомості і будівництва адвокатської компанії «Борисенко і партнери» на прохання Mind.ua надав оцінку нового закону з точки зору практики і вказав на ті моменти, які не були в ньому враховані.

Нагадаємо, в листопаді поточного року набрав чинності закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності.

Дмитро зазначив, що все ще не вирішена проблема з можливою підробкою документів, оскільки законодавство як і раніше не вимагає нотаріального посвідчення угод, що передбачають перехід частки в статутному капіталі. Потрібно лише засвідчити нотаріально підписи в акті приймання-передачі і на відповідному рішенні юридичної особи. Для такого переходу частки в статутному капіталі досить сфальсифікувати печатку нотаріуса, чим досі активно користуються рейдери.

Наприклад, в першій версії законопроекту №1056-1 містилася норма, яка передбачала обов’язкове нотаріальне посвідчення переходу частки в статутному капіталі, але в останній редакції її виключили.

Також новий закон не вимагає доводити справжність підписів на бланках для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, які вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри. Як підсумок – це  може породити появу додаткових схем для рейдерських захоплень.

Більш детально читайте в публікації на порталі Mind.ua

Додати коментар