Блог

Історія з оперуповноваженим

В один прекрасний осінній ранок оперуповноважений отримав доручення від слідчого зробити тимчасовий доступ до документів підприємства (тобто виїмку по-старому). Взяв оперуповноважений ухвалу суду, в якій зазначено прізвище оперуповноваженого, і пішов на підприємство вилучати документи.

І все можливо було б так, як хотів опер, але тут йому назустріч вийшов адвокат. І каже: «Хто тут хоче отримати доступ до документів?». «Я, – голосно відповів оперуповноважений, не знаючи про те, що тимчасовий доступ це захід забезпечення кримінального провадження, – адже я зазначений в ухвалі суду і ось вам доручення слідчого». Але хитрий адвокат носив з собою кримінальний процесуальний кодекс і що найголовніше, вмів ним користуватися! І тут кульмінація! Адвокат відкриває статтю 41 КПК України, в якій зазначено, що слідчий має право виписати доручення оперуповноваженому на проведення слідчих і негласних слідчих дій, а про заходи забезпечення кримінального провадження нічого не сказано.

Але опер не відступає, адже він зазначений в ухвалі суду, причому, сам суддя написав, що опер за дорученням слідчого може отримати тимчасовий доступ до документів. Після спільного двогодинного занурення адвоката і опера в чарівний світ кримінального процесу, виявилося, що судді теж помиляються …

Я це до чого. Помітили, як швидко осінь пролетіла?

Додати коментар