Legal School

Borysenko & Partners Legal School – це унікальний освітній проект Адвокатської компанії «Борисенко і партнери» для підприємців, топ-менеджерів та in-house юристів, які починають свою кар’єру.

Б’ємося об заклад, що ви чули про бухгалтерські курси. А якщо ви займаєтеся бізнесом або входите до керівного складу підприємства, то можливо навіть відвідували їх або замислювалися про це. Адже для керівника дуже корисно знати основи бухгалтерського обліку та податкового законодавства, щоб розмовляти на одній мові з головним бухгалтером.

Дивитись найближчий курс Borysenko & Partners Legal School 

А як щодо юридичних курсів?

Ми впевнені, що знати практичні юридичні аспекти ведення бізнесу в Україні для CEO, керівників, бухгалтерів і молодих юристів підприємств не менш важливо. Саме тому ми створили проект Borysenko & Partners Legal School, в рамках якого доступною мовою ми пояснюємо складні речі, з якими щодня на практиці стикаються українські підприємці і юристи компаній.

Ключове слово тут – на практиці. Ми не читаємо лекції і не розповідаємо абстрактні речі, а ділимося досвідом, який ми отримали, вирішуючи проблеми і допомагаючи сотням наших клієнтів, переважна більшість з яких – це підприємства в сфері виробництва, торгівлі, сільського господарства та інформаційних технологій.

Якщо ви не маєте юридичної освіти або не працюєте за фахом, то наша юридична школа не зробить з вас юриста, але вона багаторазово покращить ваше розуміння юридичних аспектів ведення бізнесу, і в тій чи іншій мірі ви гарантовано будете застосовувати отримані знання у своїй компанії і в повсякденному житті.

І крім цього, під час наших занять в рамках юридичної школи у вас є можливість задати ті запитання, які є актуальними саме для вашого бізнесу.

Що може запропонувати наша юридична школа тим слухачам, які вже працюють в сфері юриспруденції, але поки не мають великого досвіду, або хочуть розширити свою спеціалізацію?

Це може прозвучати парадоксально, враховуючи ту кількість випускників юридичних факультетів, які щорічно поповнюють і без того конкурентний ринок праці, але багато років працюючи в сфері юридичних послуг, наша команда постійно відчуває дефіцит молодих юристів. Нам відомо, що подібним чином йдуть справи і в інших юридичних компаніях.

Навчальна програма в більшості вузів України занадто відірвана від практики. Навіть ті студенти, які старанно вчаться і закінчують свої alma mater з «червоним» дипломом, на виході отримують дуже широку гуманітарну освіту, яке хоча і робить їх ерудованими людьми, але мало допомагає у вирішенні прикладних юридичних завдань.

Отже, місія нашої юридичної школи полягає в наступному:

 • дати власникам і топ-менеджерам компаній знання і навички, які виведуть їх на новий рівень розуміння юридичних аспектів бізнесу і допоможуть знайти привильні рішення для поточних завдань;
 • розширити і поглибити знання і практичні навички юристів, які недавно почали будувати свою кар’єру;
 • створити community, учасники якого зможуть обмінюватися досвідом, корисними зв’язками, розвиватися і допомагати один одному у вирішенні не лише юридичних питань.

Далі наведено відповіді на найбільш поширені питання про Borysenko & Partners Legal School.

1. Що я отримаю від навчання в Borysenko & Partners Legal School?

Якщо ви володієте бізнесом або керуєте ним:

 • навчання в нашій юридичній школі значно поліпшить ваше розуміння багатьох юридичних аспектів бізнесу, з якими ви регулярно стикаєтеся. Яких саме – читайте нижче;
 • ви зможете поставити кращим нашим фахівцям ті питання, які турбують вас зараз, і почути їхні відповіді на питання інших слухачів школи;
 • ви будете краще розуміти своїх внутрішніх юристів, а вони стануть краще розуміти вас;
 • формат регулярних тренінгів в рамках школи дасть вам можливість познайомитися з цікавими людьми, які стануть вашими партнерами або навіть друзями.

Якщо ви юрист, який починає свою кар’єру:

 • ми гарантуємо, що у нас ви дізнаєтесь більше про реальну роботу юриста, ніж за кілька років навчання у вузі;
 • ви значно підвищите свою конкурентоспроможність на ринку праці, тому вже на стартовому етапі зможете претендувати на заробітну плату вище, ніж ваші ровесники;
 • відомості про навчання в школі ви зможете вказати в своєму резюме, а сертифікат про закінчення школи – пред’явити на співбесіді;
 • кращим слухачам школи-юристам ми запропонуємо роботу в нашій адвокатській компанії у разі наявності у нас відповідних вакансій.

2. В якому форматі проходить навчання?

Навчання проходить виключно в практичному ключі. Ми вчимо вирішувати реальні юридичні завдання, з якими стикається підприємство під час своєї повсякденної діяльності. Також ми структуруємо і вчимо застосовувати на практиці ті знання, які наші слухачі отримали в вузах.

Тривалість курсу – 2 місяці, навчання проходить кожної другої суботи, в форматі тренінгів, а також у формі самостійної роботи. Максимальна кількість слухачів на одному курсі – 15.

3. Хто може стати слухачем Borysenko & Partners Legal School?

Будь-які вікові або інші формальні обмеження відсутні. Але в першу чергу ми рекомендуємо пройти навчання підприємцям, CEO, топ-менеджерам, бухгалтерам підприємств і молодим юристам з досвідом роботи до двох років.

4. Чому саме я навчуся в Borysenko & Partners Legal School?

В нашій юридичній школі ми даємо тільки ті знання, які безпосередньо застосовні на практиці, зокрема:

 • як перевіряти контрагентів на предмет благонадійності, працювати з реєстрами, спеціалізованими програмами та чат-ботами;
 • як аналізувати господарські договори, бачити використовувані контрагентами хитрощі, готувати протоколи узгодження розбіжностей до договорів;
 • як знизити ймовірність виникнення дебіторської заборгованості та як правильно її стягувати;
 • які існують нюанси, пов’язані з реєстрацією підприємств і змістом їх установчих документів; які нововведення закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” можна застосувати для оптимізації бізнес-процесів; як правильно оформити вихід зі складу юридичної особи; як правильно діяти в корпоративних спорах; які існують схеми “рейдерських захоплень” і як ним протидіяти;
 • як правильно оформлювати операції з землею та іншою нерухомістю; яка процедура приватизації земельних ділянок; як реєструвати права на нерухоме майно та убезпечити його від зазіхань третіх осіб;
 • як відповідати на запити податкової інспекції про надання документів; що робити, якщо ДФС віднесла ваше підприємство до “ризикових”; як діяти під час податкової перевірки і як оскаржити її результати;
 • як діяти в кримінальних провадженнях по “економічним статтям”; як відповідати на запити правоохоронних органів; як підготувати підприємство до обшуку і як правильно поводитися під час самого обшуку.

5. Хто веде заняття?

Заняття ведуть кращі юристи-практики Адвокатської компанії «Борисенко і партнери» і запрошені нашою компанією фахівці. Наші тренери – це ті люди, до яких звертаються штатні юристи підприємств для вирішення найбільш складних завдань.

6. Яка вартість навчання?

Хоча Borysenko & Partners Legal School – це, головним чином, некомерційний проект, навчання в школі платне. Ми зробили це для того, щоб покрити наші витрати, а також щоб обмежити коло слухачів тими, які дійсно розуміють цінність отриманих знань.

Вартість навчання складає 5 500 гривень за курс з шести занять (тренінгів). Для слухачів, які зареєструвалися і оплатили курс завчасно (до певної дати, яка буде вказана в анонсі) передбачені знижки.

7. Як можна записатися в Borysenko & Partners Legal School?

Курси навчання проводяться 2 рази на рік, навесні та восени. Про конкретну дату початку навчання ми інформуємо на нашому сайті в розділі Блог і на сторінці компанії в Facebook. Оскільки кількість слухачів в групах обмежена, ми вітаємо ранній попередній запис. Записатися або заявити про свою зацікавленість в навчанні в Юридичній школі ви можете за електронною адресою legalschool@bplaw.com.ua або за телефонами: (056) 722-25-25 та 050 200-25-25.