+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

Легалізація профспілки

На минулому тижні наша компанія успішно завершила проект із легалізації первинної профспілкової організації для промислового підприємства з Дніпра, створеного понад 100 років тому, яке є безумовним лідером з виробництва відповідної продукції в Україні.

Нагадаємо, що в загальних рисах процедура створення профспілки включає в себе розробку статуту та інших документів, проведення загальних зборів членів профспілки та легалізацію профспілкової організації в органах Міністерства юстиції України.

Ми попросили коментар для нашого сайту у юриста АК «Борисенко і партнери» Михайла Гриценка, який здійснював керівництво даним проектом.

«Це була цікава задача, адже в Україні не так вже й багато підприємств, на яких діють власні профспілки. Створення профспілкової організації фундаментально відрізняється від реєстрації, наприклад, товариства з обмеженою відповідальністю, оскільки мова йде не про реєстрацію, а про легалізацію юридичної особи. Правова природа цих двох дій різна. Важливо відзначити, що відповідно до закону органи Міністерства юстиції не мають права відмовити в легалізації профспілки, але на практиці все трохи цікавіше. Наприклад, статут в будь-якому випадку повинен відповідати певним вимогам, але далеко не всі ці вимоги можна знайти в законі «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». При цьому, легалізуючий орган має своє, досить специфічне, бачення положень даного закону і процедури легалізації в цілому. Але без таких нюансів наша робота була б дуже нудною» – зазначив Михайло Гриценко.

Додати коментар