+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

План перевірок бізнесу в Україні на 2019 рік

Невелике доповнення до нашої минулої публікації щодо перевірок бізнесу. 18 жовтня 2018 року Державна регуляторна служба (ДРС) України на своїй офіційній веб-сторінці опублікувала сформований проект плану проведення комплексних перевірок підприємств на 2019 рік.

Цей проект надає дані про предмет перевірки підприємства, органи, які будуть проводити перевірки, а також про терміни їх проведення.

Крім цього, ДРС також нагадала суб’єктам господарювання, про те, що вони можуть відмовитись від проведення комплексних перевірок. Для цього необхідно звернутися в ДРС з відповідною письмовою заявою до моменту затвердження представленого плану, тобто до 15 листопада 2018 року. У разі відмови підприємства від комплексних заходів нагляду (контролю), дані заходи все одно будуть проведені, проте вже за планом безпосередньо перевіряючого органу.

Чим відрізняються комплексні заходи нагляду (контролю) від некомплексних? Згідно зі статтею 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», в разі, якщо певний суб’єкт господарювання включений в план перевірок відразу декількох перевіряючих органів, то перевірки таких органів проводяться одночасно. Звідси висновок, що відмова від комплексних заходів нагляду (контролю) не означає, що перевірки на підприємстві не будуть проводитись зовсім.

Кількома днями пізніше ресурс Opendatabot надав вкрай цікаву статистику щодо майбутніх перевірок. Якщо конкретніше, то було проведено кількісний аналіз запланованих перевірок, на підставі якого в Opendatabot сформували відповідні графіки. У графіках наочно демонструється які органи будуть проводити перевірки найчастіше, а також, який сегмент бізнесу найбільше цікавить перевіряючих.

Таким чином, абсолютним лідером серед інших перевіряючих органів стала Державна служба України з надзвичайних ситуацій з результатом в більш ніж 75 тисяч запланованих перевірок. Наступним органом, котрий обійняв 2 місце за кількістю перевірок, стала Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів з результатом в трохи більше 20 тисяч запланованих перевірок. Замикає трійку лідерів Державна служба України з питань праці з результатом в 17 тисяч запланованих перевірок.

Відносно найбільш цікавих для перевіряючих органів сегментів українського бізнесу статистика наступна. Лідером стала галузь сільського господарства з результатом в 18 тисяч запланованих перевірок. За нею йдуть освітні установи і підприємства, націлені на оптову торгівлю – 9,5 тисячі і 6,5 тисячі запланованих перевірок відповідно.

Додати коментар