+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

Повернення неправомірно отриманих пенсій, субсидій та пільг

Владислав Борисенко, керуючий партнер Адвокатської компанії «Борисенко і партнери», надав коментар для видання «Сегодня» на тему законопроекту про спрощення стягнення неправомірно отриманих українцями пенсій, субсидій та пільг.

В першу чергу Владислав зазначив, що органи влади мають право вимагати повернення безпідставно виплачених сум державних виплат не у всіх випадках.

Відповідно до статті 1215 Цивільного кодексу України, навіть коли кошти отримані людиною без законних підстав, вона зобов’язана їх повернути тільки при наявності лічильної помилки з боку держоргану або несумлінності самого отримувача коштів. Причому доводити наявність помилки або несумлінності повинен позивач, тобто орган влади. Тому суди нерідко стають на бік громадян і відмовляють в таких позовах.

Також, Владислав додав, що законопроект №3551 у поточній редакції звільняє від сплати судового збору не всі органи влади, тому в частині пенсій і стипендій поки все залишається як і раніше.

Після реєстрації законопроекту в парламенті виникли побоювання, що його прийняття збільшить кількість стягнень з українців різних виплат і судових розглядів побільшає.

«Чи збільшиться після скасування судового збору кількість позовів – сказати складно, але, швидше за все, це все-таки станеться, адже обмеженість бюджетних асигнувань на ці цілі на сьогодні є серйозним стримуючим фактором для ініціювання судової процедури», – каже Владислав.

Більш детальний розбір даної теми читайте в дослідженні видання «Сегодня».

Додати коментар