+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

Повернення вилученої під час обшуку техніки

У квітні 2018 року слідчим управлінням податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво).

В рамках цього кримінального провадження весною 2019 року в офісі підприємства був проведений обшук, під час якого слідчий вилучив комп’ютери і ноутбуки, які знаходились в приміщенні.

Як ми писали раніше, у вересні 2019 року Верховною Радою України був прийнятий закон, яким з Кримінального кодексу виключена стаття 205, яка передбачала склад такого злочину як фіктивне підприємництво.

Тобто, стаття, за якою розслідувалася ця кримінальна справа, перестала існувати. Як ми і прогнозували при аналізі законопроекту, декриміналізація фіктивного підприємництва не призвела до автоматичного закриття всіх кримінальних проваджень за цією статтею, оскільки при бажанні завжди можна знайти відповідний склад для вже наявних матеріалів. Як показує наша практика за жовтень-листопад 2019 року, так воно і відбувається. У рейтингу найбільш «відповідних» статей для перекваліфікації поки лідирує стаття 205-1 Кримінального кодексу України (підробка документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців).

Головним нашим завданням у справі було ініціювати повернення комп’ютерної техніки до моменту перекваліфікації кримінального провадження, поки правові підстави для її утримання у слідчого були відсутні. Адвокатами нашої компанії було підготовлено і подано слідчому клопотання про повернення вилученого майна. Ми вже були готові оскаржити до суду передбачувану відмову слідчого, але звернення до суду навіть не знадобилося, оскільки слідчий погодився з нашими аргументами та через тиждень повернув адвокату все вилучене. Клієнт отримав назад свою комп’ютерну техніку, чому був вкрай радий.

Робота над даною справою здійснювалася під керівництвом Миколи Давидова, юриста практики white-collar crime Адвокатської компанії «Борисенко і партнери».

 

Додати коментар