+38 (066) 973 20 12
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

ПОДАТКОВЕ ПРАВО

Юридична допомога в сфері оподаткування

Юридична допомога в сфері оподаткування

Пріоритетним напрямком діяльності АК «Борисенко і партнери» є надання професійних юридичних послуг для бізнесу. І, як відомо, бізнес і податки – два абсолютно нерозривних поняття.

налоговые споры

Оподаткування в Україні відрізняється високим ступенем складності, а також відповідальності за прийняті рішення. Тому, юридична допомога в податкових питаннях, простіше кажучи, податковий консалтинг, є одним з перших і необхідних пунктів для підприємця вже з моменту виникнення бізнес-ідеї.

Юридичні послуги АК «Борисенко і партнери» в галузі податкового права:

  1. Консультація юриста в сфері оподаткування, в тому числі в питаннях законної податкової оптимізації.
  2. Супровід податкових перевірок.
  3. Оскарження податкових повідомлень-рішень (ППР).

У чому полягає юридична допомога адвокатів нашої компанії в кожній з перерахованих послуг?

Юридична консультація

Юридична консультація з питання оподаткування часто є відправною точкою у виборі того чи іншого механізму укладення угоди або бізнес-моделі в цілому. Адже підприємництво викликає цілу низку питань, пов’язаних з оподаткуванням, наприклад:

яку систему оподаткування обрати для ведення того чи іншого виду діяльності?

На сьогодні в Україні існує дві системи оподаткування:

  • загальна;
  • спрощена (включає в себе 4 групи).

При цьому кожна з систем і груп має свої особливості.

Так, наприклад, юридична особа може перебувати як на загальній системі оподаткування, так і на спрощеній (бути «єдиноподатником» 3-ої групи). Питання в обсязі річного доходу, адже спрощена система хоч і значно простіше в плані адміністрування, але може бути застосована тільки в разі якщо «виручка» такого бізнесу за рік не перевищує 5 млн. грн. І це тільки один з нюансів.

які законодавчо встановлені строки, період і порядок сплати податків в Україні?

Законодавством встановлені такі види податків:

  • загальнодержавні (прибутковий податок; ПДФО, ПДВ, акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито);
  • місцеві (податок на майно; єдиний податок).

Як ми вже відзначали, знання позиції Державної фіскальної служби і судової практики щодо сплати того або іншого податку багато в чому залежить від кваліфікації юриста з податкового права. Професіонали АК «Борисенко і партнери» на основі наданої інформації грамотно і доступно пояснять вам існуючі бази та ставки оподаткування в Україні, а також порядок їх нарахування та сплати при виборі системи оподаткування для вашого бізнесу.

як оптимізувати оподаткування компанії?

Податкова оптимізація – це легальна і ефективна «економія», яка, в першу чергу, ґрунтується на грамотно побудованій стратегії ведення бізнесу. Залежно від виду діяльності та планів клієнта, юристи з податкового права АК «Борисенко і партнери» допоможуть у виборі потрібного законного методу зменшення платежів до бюджету.

Нагадуємо, що ухилення від сплати податків – одне з превалюючих економічних злочинів в Україні (ст. 212 Кримінального кодексу України). Однак суб’єкти підприємництва не позбавлені можливості використовувати всі законні способи оптимізувати оподаткування свого бізнесу в Україні.

Наша компанія орієнтується в усіх нюансах і нововведеннях законодавства, як на національному, так і міжнародному рівні, а також у можливих перспективах податкової реформи та її впливу на бізнес. Цими знаннями наші адвокати і юристи готові поділитися зі своїми клієнтами, надавши якісну юридичну консультацію. Ми працюємо в Дніпрі та по всій Україні.

як правильно підготуватися до податкової перевірки?

Наші юристи з податкового права нададуть консультацію зі складних питань, пов’язаних з підготовкою до податкової перевірки, і, якщо це можливо, допоможуть усунути ті порушення, які можуть стати підставою для нарахування додаткових податкових зобов’язань та штрафних санкцій.

як оптимізувати оподаткування тієї чи іншої операції?

Зазвичай такі питання виникають у разі продажу або придбання нерухомості або інших активів. Наприклад, є необхідність продати частину бізнесу або передати майно однієї юридичної особи на баланс іншої. Це можна зробити різними способами: шляхом продажу корпоративних прав, реорганізації підприємства або безпосереднього відчуження активів. Кожен із способів має безліч нюансів, в тому числі в частині оподаткування, і вибрати оптимальний допоможе наш юрист з податкового права. У таких випадках вартість наших послуг буде незрівнянно нижче, ніж та фінансова економія, яку забезпечить вибір правильного механізму проведення угоди.

Відзначимо, що Україна все ще не досягла серйозних успіхів в частині ведення бізнесу. Невірно оцінивши всю серйозність питань або застосувавши невірний метод оптимізації оподаткування, ви ризикуєте не отримати очікуваного прибутку від свого підприємства. І це «програма мінімум» наслідків для бізнесу без професійного юридичного консультування. У свою чергу, «програмою максимум» може виявитися зіткнення «лоб в лоб» з податківцями з усіма наслідками, що випливають неприємностями (аж до реєстрації кримінального провадження), які, як правило, починаються з податкової перевірки і отримання податкового повідомлення-рішення (ППР).

Супровід податкових перевірок.

Адвокати нашої компанії надають юридичну допомогу по супроводу податкових перевірок в Дніпрі. Згідно з чинним законодавством, такі перевірки бувають:

– камеральні;

– документальні (планові / позапланові; виїзні / невиїзні);

– фактичні.

Мета будь-якої податкової перевірки – знайти якомога більше порушень, які будуть підставою для донарахування податкових зобов’язань. Але при проведенні податкової перевірки є всі шанси зберегти спокій і рівновагу, заручившись своєчасною юридичною консультацією.

На сьогоднішній день досить частими є випадки «сюрпризів» з боку податківців у вигляді фактичної податкової перевірки. Ми рекомендуємо нашим клієнтам завжди мати під рукою номер «гарячої лінії» АК «Борисенко і партнери», щоб своєчасно отримати юридичну допомогу наших адвокатів за місцем проведення перевірки.

 

Нагадуємо, що дотримання процедури податкової перевірки – питання виключно юридичного характеру, в якому чітко орієнтується тільки юрист з податкового права. Заручіться допомогою професіоналів, адже правильні дії під час перевірки можуть істотно посилити позицію при вирішенні питання щодо оскарження податкового повідомлення-рішення (ППР).

Оскарження податкових повідомлень-рішень (ППР).

У разі відсутності порушень податкового законодавства, підприємство отримує відповідну довідку від податківців. Але перевірки, під час яких не були виявлені порушення платником податків законодавства – це досить рідкісне явище. Податкове повідомлення-рішення (ППР) – то, ніж зазвичай закінчується податкова перевірка.

Оскарження ППР в Україні може здійснюватися як в адміністративному, так і судовому порядку. Більш результативним зазвичай є судове оскарження, але в багатьох випадках ми рекомендуємо оскаржити податкові повідомлення-рішення та в адміністративному порядку.

Нагадуємо, що на сьогодні строк адміністративного оскарження ППР – 10 робочих днів, наступних за днем ​​отримання податкового повідомлення-рішення, однак при цьому, граничний строк сплати суми грошового зобов’язання, визначеного податківцями, «вимірюється» в 10 календарних, а не робочих днів, наступних за днем ​​отримання ППР.

Також звертаємо увагу на те, що в разі пропуску строку на адміністративне оскарження, законодавчо встановлено, що сума даного грошового зобов’язання є узгодженою.

При цьому відповідно до положень Податкового кодексу України у судовою практикою, оскарження податкового повідомлення-рішення в судовому порядку можливо в будь-який момент протягом 1095 днів з дня закінчення граничного строку подання відповідної податкової звітності.

Отже, ми сподіваємося, що в достатній мірі аргументували те, що податкове консультування – один з найважливіших елементів якісного ведення бізнесу. Адвокати нашої компанії мають багаторічний успішний досвід роботи в сфері податкового права. Це підтверджується як позитивною судовою практикою оскарження податкових повідомлень-рішень, так і успішністю підприємств наших клієнтів.

Загальновідомо, що питання, пов’язані з оподаткуванням в Україні, досить складні. Відповіді на них можуть надати наші фахівці. За плечима наших адвокатів величезна кількість успішних проектів, пов’язаних із законною оптимізацією оподаткування.

Завдання бізнесу – створювати прибуток. І варто мати на увазі, що прибуток і податки йдуть пліч-о-пліч. І головне для підприємця – об’єктивно оцінити цей взаємозв’язок і довірити юридичні питання грамотними фахівцям. Пам’ятайте, що вчитися на своїх помилках дорого. Суми податкових зобов’язань у податкових повідомленнях-рішеннях (ППР) можуть містити значну кількість знаків до коми, та й процес самостійного оскарження ППР може затягнутися і в цілому не привести до очікуваного результату.

Наша адвокатська компанія – це команда професійних юристів та адвокатів з податкового права з багаторічним практичним досвідом в Дніпрі та інших містах України. «Борисенко і партнери» – ваша гарантія законної і прибуткової підприємницької діяльності.