+38 (066) 973 20 12
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

СУДОВІ СПРАВИ

Представництво інтересів клієнта в судах

Представництво інтересів клієнта в судах

судебные дела

Погодьтеся — слово «суд» в кожної людини викликає мінімум позитивних емоцій. Особливо неприємні почуття судові справи приносять власникам і керівникам бізнесу. В першу чергу така реакція пов’язана з тим, що судовий процес займає чимало часу. Навіть строк отримання рішення суду в справі про стягнення заборгованості в господарському суді зазвичай становить до півроку. А питання про визнання права власності на нерухоме майно або корпоративні спори можуть розглядатися роками.

Бізнес не може чекати. У ділових людей викликає роздратування кількість витраченого часу, адже він може бути використаний набагато ефективніше та раціональніше в рамках самого бізнесу. І це насправді так.

Крім цього, не варто забувати і про емоційну складову. Людина без спеціальної підготовки в судовому засіданні обов’язково буде відчувати сильний стрес через нерозуміння нової для нього обстановки. А стрес, як ми знаємо, погано позначається на ефективності і можливості контролю над ситуацією, що може привести до непередбачуваних наслідків як в самому судовому спорі, так і в прийнятті бізнес-рішень.

 

Відповідно, ми готові запропонувати вам ведення справ вашого підприємства в господарському, адміністративному та цивільному судочинстві як в Дніпрі, так і по всій Україні на будь-якій стадії незалежно від інстанції, зводячи участь власників і співробітників самого підприємства в процесі до мінімуму. Наші юристи мають багаторічний досвід захисту інтересів бізнесу в судах, що дає їм можливість користуватися всіма нюансами і стратегіями участі в судових процесах.

 

Консультація юриста і ведення судових справ в Дніпрі

У Дніпрі чимало юридичних компаній і юристів, які надають правову допомогу в судових справах.

Адвокатська компанія «Борисенко і партнери» спеціалізується на наданні юридичної допомоги  бізнесу та супроводі судових справ, пов’язаних з комерційними, корпоративними спорами, спорами з державними органами. Ці спори мають свою специфіку в частині стратегії, тактики, способів доказування, не кажучи вже про нюанси законодавства і судової практики. Завдяки тому, що адвокати нашої компанії довгі роки працюють саме в цьому напрямку, ми часто бачимо більше, ніж інші юристи, і можемо допомогти навіть у найскладніших випадках. Коли ж справа дійсно безперспективна, ми завжди дивимося ширше на ситуацію і знаходимо інші способи допомогти клієнту, адже, якщо не брати до уваги морального задоволення, сама по собі перемога в судовій справі зазвичай є засобом досягнення мети, але не самою метою.

 

Наша адвокатська компанія надає клієнтам в Дніпрі і на всій території України такі юридичні послуги, пов’язані з судовими справами:

 

 • безоплатна первинна юридична консультація щодо процесуальних аспектів судової справи;
 • консультація юриста в частині можливої ​​правової позиції і перспектив справи;
 • підбір юристом судової практики у справі;
 • підготовка позовної заяви, відзиву на позов та інших процесуальних документів;
 • представництво в суді;
 • аналіз судового рішення і надання юридичної консультації в частині його відповідності інтересам клієнта;
 • юридична допомога при оскарженні судових рішень;
 • представництво в судах апеляційної і касаційної інстанції;
 • допомога юриста на стадії виконання судового рішення.
 • інша професійна юридична допомога в судових справах.

 

Представництво в судах від Адвокатської компанії “Борисенко і партнери”

У вас може виникнути питання чому представництво в судах та стягнення заборгованості варто довірити адвокатам саме нашої юридичної компанії?

 

Відповідно до законодавства України, з 1 січня 2019 року представляти інтереси юридичних осіб в судах можуть виключно адвокати або особисто керівники цих юридичних осіб. Наша компанія діє в організаційно-правовій формі адвокатського об’єднання, тому ми не тільки можемо представляти ваші інтереси в судових органах, а й за рішенням суду стягувати з процесуальних опонентів витрати на наші юридичні послуги.

 

Юристи нашої адвокатської компанії успішно ведуть справи наступних категорій:

 • стягнення заборгованості;
 • визнання права власності на нерухоме майно;
 • захист від рейдерських захоплень, оскарження рішень загальних зборів учасників та інші корпоративні спори;
 • спори за договорами;
 • оскарження податкових повідомлень-рішень та інші спори з податковою інспекцією;
 • оскарження штрафів інспекції з питань праці (Держпраці);
 • скасування арешту на майно та інші.

Розглянемо ключові етапи ведення судових справ

 1. Отримання попередньої консультації юриста.

Чому судові справи не можна починати без отримання попередньої юридичної консультації? Тому що, як і в шаховій партії, так і в будь-якому судовому спорі вкрай важливим є дебют. Це стосується як справ за участі бізнесу, так і будь-яких інших. Наприклад, в деяких справах по стягненню заборгованості обов’язковим для позивача є направлення відповідачу грошової вимоги. У разі недотримання цього правила, судова справа може бути програна ще на початку. Тому перед тим, як що-небудь робити, необхідно отримати консультацію досвідченого юриста. Запам’ятайте, що якісне представництво в судах можуть забезпечити тільки професійні адвокати.

 1. Підготовка претензії, грошової вимоги або інше досудове врегулювання спору (факультативно).

Припускаємо, що перший етап не викликає питань як таких — після грамотної юридичної консультації план і перспективи судового розгляду приймають видимий обрис. Але, як відомо, тільки той досягає мети, хто йде. Повернемося до пункту номер один, де нами вже була визначена процедура досудового врегулювання спору. На сьогоднішній день в бізнес-середовищі пред’явлення претензії до боржника залишається більш ніж актуальним. І це цілком виправдано — «нагадати» контрагенту про його грошове зобов’язання листом куди простіше, ніж позовною заявою.

Як грамотно скласти претензію? Господарським кодексом України встановлено, що претензія повинна містити наступні елементи:

 • повне найменування і поштові реквізити заявника претензії та осіб, яким дана претензія пред’являється;
 • дату пред’явлення і номер претензії;
 • підстави претензії і відповідні докази;
 • вимоги заявника претензії — конкретна сума і зрозумілі розрахунки, якщо претензія має грошову оцінку;
 • платіжні реквізити заявника;
 • документи, що підтверджують вимоги, викладені в претензії.

Нам складно сказати, на який з перерахованих вище пунктів варто звернути особливу увагу — все в певному сенсі важливо. До того ж, в претензії має значення низка інших деталей.

Звертаємо увагу на те, що навіть дрібна описка в цьому документі може зіграти злий жарт і «бек-ап» в такому випадку буде коштувати додаткових сил, а головне — часу — найціннішого людського ресурсу. Тому наша порада — не нехтуйте кваліфікованою юридичною допомогою.

 

 1. Складання позовної заяви до суду або відзиву на позов (в разі, коли ви є відповідачем у справі).

Претензію направили, але ні відповіді, ні відповідних дій боржника так і не спостерігається? Це досить поширена практика, до того ж очевидно, що малоймовірно, що покупець міг просто забути сплатити поставку. До того ж, стягнення заборгованості далеко не єдина підстава для подачі позову. Адже, на жаль, конкуренція на ринку послуг і товарів, а також ряд інших факторів каталізує певних суб’єктів на різні форми порушення прав інших осіб. Тут очевидно, що ігнорування таких порушень фактично тягне за собою зростання проблем подібно до сніжного кому. Крім того, не виключено, що ви самі можете зіткнутися з неправомірними позовними вимогами. Конституція гарантує кожному право на звернення до суду. Але далеко не кожен знає, як це право грамотно реалізувати. Це природне положення справ, коли людина розвивається в своїй сфері діяльності і навіть словосполучення «предметна юрисдикція» може викликати у неї короткочасний ступор. Адже процес підготовки позову починається саме з визначення юрисдикції — найважливішого етапу. Допустивши помилку можна не тільки не домогтися бажаних цілей, а й зазнати труднощів, наприклад, з поверненням помилково сплаченого судового збору. До самого позову закон встановлює досить великий перелік формальних вимог — ми не будемо наводити його тут. За кожним конкретним випадком ви можете отримати розгорнуту консультацію наших фахівців, а також підготовлену позовну заяву з відповідними вимогами до «порушника».

І, як ми вже сказали, не виключено, що ви самі можете стати відповідачем — недобросовісна поведінка зараз не рідкість не тільки з боку контрагентів, а й навіть з боку родичів. Отримавши позов проти себе, ви як відповідач повинні надати відзив. Це ваша «репліка» на позовні вимоги, до якої законодавство так само встановлює низку вимог.

 

Ми закликаємо не зволікати, коли справа стосується суду — з процесуальними строками, а вірніше з їх порушенням, краще не жартувати. Крім того, одна невелика помилка в підготовці зазначених документів (позову, відзиву на позов) і справа може не тільки не мати бажаного результату, але і не початися в цілому. Адже в разі невідповідності зазначених документів закону, суд має право залишити їх без розгляду.

 

 1. Подання позовної заяви до суду і призначення судової справи до розгляду.

А Ви вже чули про адвокатську монополію? Говорячи простою мовою, згідно зі змінами до законодавства, які остаточно вступили в силу в 2017 році, в Україні правова допомога в суді надається тільки адвокатом. Однак, на даний момент залишається категорія «малозначних справ», де представництво в суді може здійснюватися так само і іншими особами, які не мають «корочки» адвоката. Але ми знову звертаємо увагу на те, що на кожному з етапів, які ми описуємо, важлива будь-яка деталь, включаючи процес подачі готового процесуального документа. Чи всі обставини підтверджені відповідними доказами? Чи всі дані сторін вказані? І чи правильно сплачений судовий збір? Питань до подачі позовної заяви може бути маса і тільки грамотний юрист або адвокат здатний на них відповісти. Та й безпосередньо при подачі позову в судову канцелярію важливо дотримуватися певних правил. До розгляду суди приймають тільки ті позови, які «від і до» відповідають вимогам закону.

 1. Безпосередня юридична допомога адвоката в судових засіданнях.

З огляду на той обсяг справ, який знаходиться на розгляді одного судді, шанс, що суддя буде «перейматися» саме вашим спором, на жаль, досить малий. Тому, як правило, ті стоси документів, які сторони у справі подають на розгляд до суду як докази тих чи інших обставин, найчастіше проглядаються «конвеєрно». Саме тому дуже важливу роль відіграє те, як ваша позиція буде викладена конкретно в судовому засіданні. Читання позиції «з листочка», заїкання, зайві хвилювання — неприпустимі. Тільки грамотний юрист з належним стажем, адвокат з необхідною спеціалізацією здатний підготувати зрозумілу позицію для клієнта і донести її до суду і опонента. Крім того, важливо почути і зрозуміти позицію протилежної сторони — саме від цього залежать подальші дії для вашого захисту і реалізації ваших інтересів в судовому розгляді. Тому не можна недооцінювати роль безпосереднього представництва адвокатом ваших інтересів в судовому засіданні.

 1. Отримання рішення суду.

Незалежно від результату розгляду справи, отримання рішення суду такий же важливий етап судового розгляду. У разі задоволення ваших вимог (частково або ж в повному обсязі) — даний документ це підстава і інструмент реалізації цих вимог. Якщо ж суд прийняв позицію протилежної сторони, то отримання рішення суду — відправна точка для його оскарження шляхом подачі апеляційної скарги. Ми усвідомлюємо те, що бізнес-процеси, та й особистісний життєвий ритм, іноді зрушує на другий план інші, нестандартні турботи, включаючи судові тяжби, зокрема отримання рішення суду. Але, повторимося, з процесуальними строками не жартують. Ми щиро рекомендуємо вам не витрачати свою енергію на те, що з великим задоволенням від своєї справи можуть реалізувати професіонали АК «Борисенко і партнери».

 1. Оскарження рішення суду в апеляційному та касаційному порядку (факультативний етап).

Не виключено, що, на жаль, суд може прийняти рішення не на вашу користь. В такому випадку законодавство надає можливість оскаржити його протягом встановлених строків. Як і всі вищеописані етапи, апеляційне та касаційне оскарження має свої тонкощі. Зокрема, зміст апеляційної та касаційної скарги так само регламентується процесуальним законодавством. Крім того, з огляду на перманентне реформування судової системи і труднощі, що у зв’язку з цим виникають, має значення також і порядок подання таких документів. Звертаємо вашу увагу на те, що цей етап включає набагато менше коло можливостей сторін, адже суд, розглядаючи ту чи іншу скаргу, ‎ґрунтується в основному, на тих доказах, які вже були надані до суду першої інстанції. Це ще раз говорить про те, що «старт» судового спору багато в чому визначає ваші подальші шанси на успіх.

 1. Представництво адвокатом інтересів в суді апеляційної та касаційної інстанції (факультативний етап).

Хотілося б уникнути повторів, проте, ми не можемо ще раз не відзначити важливість представництва інтересів безпосередньо перед суддями. На розгляд однієї справи в апеляційному суді може бути виділено буквально 5 хвилин. Природно, що така «п’ятихвилинка» може істотно розтягнутися. Представники сторін ризикують провести половину світлового дня, чекаючи своєї черги в зал судового засідання. Окрім того, знову про адвокатів — в судах апеляційної і касаційної інстанції представляти ваші інтереси може тільки адвокат. Наша компанія — це адвокати з багаторічним досвідом, які готові ручатися за результат.

 1. Фактичне виконання рішення суду.

«Фінальний» етап — виконання рішення суду. Здавалося б, судовий спір закінчено, ваші права відновлені «іменем України», проте, всього лише на папері. Надалі, все прописане і завірене підписом судді необхідно «втілити в життя». Тут не виключені зустрічі як з органами влади, органами місцевого самоврядування, так і з вашими опонентами, які вже напевно так просто не віддадуть «все, що нажито непосильною працею». Тому ми з упевненістю можемо сказати, що виконання рішення — процес, котрий відрізняється високим рівнем стресу для сторін судового спору. Ми ж, в свою чергу, звикли до стресу в своїй діяльності. І для нас отримання якісного результату для своїх клієнтів — це головна мета, яка точно варто витрачених на неї ресурсів.

Після такого короткого екскурсу стає очевидним, що судові спори вимагають не тільки високого рівня правової грамотності, а й у багатьох випадках творчого підходу. Кваліфіковані адвокати «Борисенко і партнери» готові захищати ваші інтереси в суді від старту до кінцевого позитивного результату.

Ми візьмемо на себе складання і подачу позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, процесуальних заяв і клопотань, і інших документів, від яких і залежить рішення суду.

Також ми будемо представляти інтереси вашої фірми безпосередньо в судових засіданнях. При цьому ви будете своєчасно проінформовані про виконану роботу, досягнуті результати, актуальний стан і подальші перспективи судового процесу.

А завдяки тому, що ми є не просто юридичною фірмою, а адвокатським об’єднанням, ваші витрати на правову допомогу наших адвокатів за результатами розгляду справи можуть бути покладені на протилежну сторону.

«Борисенко і партнери» захистять і реалізують ваші законні права та інтереси, заощадивши ваш час на подальші прогресивні цілі.