+38 (066) 973 20 12
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

WHITE-COLLAR CRIME

Захист бізнесу в кримінальних провадженнях

Захист бізнесу в кримінальних провадженнях

Юридическая защита бизнесаУ тих економічно нестабільних умовах, в яких на даний момент знаходиться як Україна в цілому, так і громадяни держави, процес розвитку підприємництва значно ускладнюється. Додатковою перешкодою в цій сфері є також кримінальні справи, або як вони називаються в чинному Кримінальному процесуальному кодексі України, кримінальні провадження, які реєструються відносно бізнесу. Допомога адвоката у кримінальних справах в сфері економіки — дуже важлива «противага» в такого роду взаєминах підприємців з представниками влади.

Кримінальні справи стосовно бізнесу в нашій країні мають свою специфіку. На жаль, значною мірою «розслідування» таких «злочинів» зводиться до тиску на керівників і власників підприємств за допомогою збирання доказів і вилучення майна в результаті отримання тимчасового доступу до речей і документів, проведення обшуків, допитів, арештів банківських рахунків,  відправлення контрагентам запитів про надання документів, та інших слідчих дій.

Зазвичай головною “зброєю” слідчого в таких кримінальних справах є:

 • обшук в офісі, під час якого можна вилучити готівку, комп’ютерну техніку та заблокувати роботу підприємства;
 • арешт банківських рахунків;
 • допит директора, головного бухгалтера, інших керівних співробітників підприємства, а також його засновників.

У цих випадках дуже важливо приділити належну увагу юридичному захисту вашого бізнесу і довірити його фахівцям, зокрема, адвокатам по кримінальним справам, які спеціалізуються саме на роботі з так званими “економічними статтями”.

«Борисенко і партнери» — це команда, що складається з кращих адвокатів Дніпра, які спеціалізуються на захисті клієнтів в кримінальних провадженнях, пов’язаних з податковими та іншими економічними злочинами, які надають правову допомогу бізнесу не тільки в межах Дніпропетровської області, а й по всій Україні. Адвокати компанії мають багаторічний досвід роботи в кримінальних справах щодо ухилення від сплати податків (ст. 212 КК України), досвід захисту клієнтів в кримінальних провадженнях по іншим економічним злочинам (передбачених ст. 190 КК України, ст. 191 КК України, ст. 205 КК України, ст. 358 КК України, ст. 366 КК України та іншими), у тому числі в супроводі допитів, безпосередній юридичній допомозі клієнтам при проведенні обшуків, скасуванні арештів на банківські рахунки і поверненні вилученого майна.

ТОП кримінальних статей щодо бізнесу в Україні

Як відомо, українському підприємцеві зовсім не обов’язково порушувати закон, щоб відносно його бізнесу було розпочато кримінальне провадження, хоча факт порушення закону все-таки значно підвищує такі ризики.

Окремо зупинимося на кваліфікації злочинів, так званих «white-collar crime», ознаки яких так бажають виявити правоохоронці у вас на підприємстві:

 1. ст. 212 КК України — умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів.

Хто розслідує? Розслідують органи податкової міліції.

Важливо розуміти, що не будь-яке ухилення від сплати податків є підставою для відкриття кримінального провадження. Головний критерій — сума податків, недоотриманих бюджетом. Вона повинна становити не менше ніж 50 розмірів податкової соціальної пільги, що на 1 січня 2019 року становить 960 500 грн.

 1. ст. 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Хто розслідує? Розслідують органи поліції (департамент захисту економіки і його територіальні підрозділи).

Склад, передбачений цією статтею, у випадках з бізнесом зазвичай має місце, коли мова йде про неправомірне заволодіння бюджетними грошима. Найбільш актуально для підприємств, що працюють з державним і місцевими бюджетами.

 1. ст. 205 КК України — фіктивне підприємництво

Хто розслідує? Розслідують органи податкової міліції.

«Фіктивність» полягає в створенні або придбанні суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Часто цей склад йде в парі з чисто податковими злочинами, такими, наприклад, як ухилення від сплати податків, відповідальність за який передбачена ст. 212 КК України. Це пов’язано з тим, що ухилення від сплати податків найчастіше відбувається із застосуванням схем, в яких беруть участь фіктивні підприємства.

Специфіка статті полягає в тому, що головним і, по суті, єдиним прямим доказом фіктивного підприємництва є свідчення особи, яка його здійснювала (номінальний керівник фіктивного підприємства). Цим обумовлені і методи роботи співробітників податкової міліції за цією статтею, які мають на меті за будь-яку ціну отримати свідчення номінального керівника (так званого «фунта») про непричетність до реальної господарської діяльності підприємства.

Та не варто забувати і про частих “компаньйонів” перерахованих вище статей. Це, зокрема, ст. 209 КК України (легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом), а також ст. 358 КК України та ст. 366 КК України (підроблення документів і використання завідомо підроблених документів).

Адвокат з податкових злочинів в Дніпрі: чому так важлива юридична допомога?

Нерідко власники і керівники підприємств, дізнавшись про те, що відносно компанії відкрито кримінальну справу, намагаються “закрити питання” самостійно, використовуючи особисті зв’язки та інші ресурси. І досить часто це працює та, як то кажуть, є одне “але”.

Проблема в тому, що зазвичай в такому випадку їм доводиться витрачати ресурси, які в рази перевищують “економічно обґрунтовані”, оскільки потрібно грати “на чужому полі” з дуже серйозним супротивником, що використовує фактор страху і незнання “правил гри”. Крім того, варіанти “закриття питання”, які пропонуються в такому випадку, зазвичай вигідні саме стороні, яка “веде гру”, і ця сторона ніяк не гарантує, що «питання» не виникне знову після “зміни влади” або що воно, наприклад, не з’явиться у колег з інших органів. Також ми неодноразово стикалися з ситуаціями, коли спосіб вирішення проблеми, на який погоджувалися власники бізнесу, в подальшому призводив до багатомільйонних податкових нарахуваннях вже з боку податкової інспекції, за дії якої люди, які допомагали з кримінальною справою, вже не відповідали.

Тому ми не рекомендуємо сліпо йти на поводу у подібних “рішателей питань”.

Крім того, не всі знають, що дуже велика кількість кримінальних справ, пов’язаних з ухиленням від сплати податків, у разі адекватного юридичного захисту закривається протягом кількох років, без будь-яких додаткових витрат.

Давайте розглянемо, чим ще може бути корисна допомога адвоката у кримінальних справах в разі здійснення досудового розслідування стосовно юридичної особи, його директора чи власника:

 1. Допомога адвоката під час допиту, обшуку та інших слідчих дій в Дніпрі.

Відзначимо, що присутність грамотного адвоката, наприклад, під час проведення обшуку, кардинально змінює лінію поведінки слідчого. У разі участі адвоката у кримінальних справах під час проведення слідчих дій, представникам державної влади доводиться діяти суворо за прописаною в законі процедурою.

Звертаємо увагу, що професійний адвокат у кримінальних справах, навіть ризикуючи отримати від слідчого скаргу в кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури за зловживання своїми правами, завжди допоможе клієнту не потрапити в поставлену слідчим «пастку». Крім того, адвокат зафіксує всі допущені слідчим порушення, що в подальшому може служити підставою для відхилення судом здобутих таким чином доказів.

 1. Постійна комунікація «Адвокат-клієнт».

За роки роботи адвокати АК «Борисенко і партнери» прийшли до твердого переконання в тому, що надзвичайно важливо забезпечити клієнту негайну допомогу при кожному контакті з силовиками, причому не тільки під час обшуку або допиту. Тому ми розробили і впровадили спеціальну систему, в основі якої іменна карта клієнта. Такі картки видаються керівникам і ключовим співробітникам підприємств клієнтів з метою їх персонального захисту та захисту бізнесу в кримінальних провадженнях. За вказаним в ній телефоном “гарячої лінії” можна цілодобово отримати юридичну консультацію або викликати адвоката, якщо, наприклад, правоохоронці в рамках проведення кримінального провадження прийшли до клієнта додому.

Наша перевага також полягає в тому, що адвокати компанії готові в будь-який час доби надати невідкладну правову допомогу в Дніпрі або знайти гідних адвокатів в інших містах України, якщо ситуація вимагає цього «тут і зараз».

 1. Правова допомога адвоката під час допиту в Дніпрі і по Україні

Допит директора, головного бухгалтера та інших ключових співробітників компанії є обов’язковим елементом будь-якої кримінальної справи, в якій розслідується факт ухилення від сплати податків (ст. 212 Кримінального кодексу України) або привласнення грошових коштів шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 Кримінального кодексу України).

Перед допитом грамотний адвокат у кримінальних справах обов’язково проводить зустріч з клієнтом, на якій разом з клієнтом визначається з ключовими моментами:

 • позицією у справі;
 • тактикою поведінки на допиті;
 • психологічним підходом до «заходу».

Значення правильної підготовки адвокатом клієнта до допиту важко переоцінити. При цьому, з огляду на конкретну ситуацію, така «підготовча» зустріч з адвокатом може пройти як в офісі нашої адвокатської компанії, так і в будь-якому зручному для клієнта місці в Дніпрі або в інших містах України (головний критерій для вибору місця — відсутність сторонніх «вух» і ризиків поширення інформації).

 1. Тренінг “Як правильно діяти під час обшуку” в Дніпрі.

Адвокатська компанія “Борисенко і партнери” не тільки допомагає клієнтам в кримінальних справах, а й проводить спеціальні тренінги, що дозволяють CEO і офісним співробітникам клієнтів підготуватися до найбільш небезпечних для бізнесу слідчих дій, таких як обшук. Великою популярністю серед наших клієнтів користується тренінг «Як правильно діяти під час обшуку в офісі». Наші тренінги — це повна протилежність заїждженим семінарам, де розповідають про вже тисячу разів прочитані законодавчі норми. Адвокатська компанія «Борисенко і партнери» надає своїм клієнтам тільки конкретні алгоритми дій, зрозумілі, доступні і такі, що можна застосувати у стресових «дійствах», таких як обшуки і допити.

 1. Впевненість у власних діях.

Участь адвоката у кримінальних справах додає впевненості клієнтові і дозволяє йому легше пережити складнощі в бізнесі, особливо, коли джерелом цих складнощів є, наприклад, органи податкової міліції або прокуратури.

Резюмуючи, можна сказати про те, що кримінальні провадження стосовно підприємців — явище не тільки поширене, але і небезпечне для бізнесу, особливо коли відбувається без супроводу грамотного адвоката. Такі фрази як «обшук», «допит», «ознаки злочину, передбаченого статтею 212 Кримінального кодексу України» з великою ймовірністю призведуть до хвилювання як співробітників, так і власників підприємств. Ніколи не слід забувати, що попереджений — значить озброєний. У питаннях юридичного захисту бізнесу, звичайно ж, «озброїтися» варто спеціалізованим адвокатом у кримінальних справах, правова допомога якого буде доступна в будь-який час доби.

Хочемо звернути увагу на те, що для того, щоб потрапити в поле зору податкової міліції або прокуратури зовсім не обов’язково бути бізнес-гігантом на зразок Google або Amazon. У зоні ризику найчастіше перебувають малі і середні суб’єкти господарювання, яких в Дніпрі незліченна кількість. Але ми не агітуємо вас відволіктися від своєї справи, щоб з нуля вивчити тонкощі законодавства і практики його застосування в частині кримінальних проваджень за податковими злочинами, а також психологію спілкування зі слідчими, прокурорами та суддями.

Адвокати АК «Борисенко і партнери» здатні надати якісну юридичну допомогу, навіть невідкладного характеру. Довіривши нашим адвокатам захист вашого підприємства, ви гарантовано отримаєте позитивний результат для вашого бізнесу.

Правова допомога адвоката у кримінальних справах в Дніпрі

Адвокатська компанія “Борисенко і партнери” надає юридичні послуги, які полягають у наданні правової допомоги адвокатами у кримінальних справах, відкритих за фактами:

 • ухилення від сплати податків (ст. 212 КК України);
 • фіктивне підприємництво (ст. 205 КК України);
 • легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом (ст. 209 КК України);
 • привласнення грошових коштів (ст. 191 КК України);
 • підроблення документів чи використання підроблених документів (ст. 358 КК України і ст. 366 КК України) та інше.

Ми здійснюємо:

 • повний супровід кримінальних проваджень, пов’язаних з ухиленням від сплати податків, а також інших кримінальних справ у сфері економіки;
 • підготовку підприємства до можливих слідчих дій шляхом проведення тренінгів для офісних співробітників на тему правильної поведінки під час обшуку, допиту або відбору пояснень;
 • безпосередній супровід адвокатами обшуку, допиту та інших слідчих дій;
 • повернення вилученого під час обшуку майна;
 • зняття арештів з рахунків та інших активів;
 • комунікацію зі співробітниками правоохоронних органів, в тому числі зі слідчими, прокурорами, захист інтересів в судах (як показує практика, самостійне спілкування з представниками правоохоронних органів не приносить клієнтам задоволення і не дає необхідний результат).

Керуючий партнер нашої компанії, Владислав Борисенко, один з провідних адвокатів Дніпропетровської області в сфері юридичного захисту бізнесу, особисто супроводжував сотні допитів і обшуків за «економічними статтями». Також відзначимо, що кожен з адвокатів практики white-collar crime АК «Борисенко і партнери» має винятковий досвід роботи в кримінальних справах, які відкриваються відносно підприємств, їх власників та посадових осіб.

 

«Борисенко і партнери» — гарантія якісного юридичного захисту вашого бізнесу в місті Дніпро та на всій території України.