+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

Справа про коригування митної вартості

Влітку 2019 року наш клієнт імпортував товар з Китаю, але Дніпровська митниця не погодилася з його заявленою вартістю – оцінила товар в два рази дорожче, і в результаті імпортер переплатив податки на 10 тисяч доларів. З досвіду знаємо, що такі ситуації не рідкість, і часто ціна імпортованого товару, яку визначає митниця, вище, як мінімум, наполовину від реальної вартості.

В інтересах нашого клієнта адвокат Анатолій Задніпряний звернувся до адміністративного суду з позовом про визнання дій митниці незаконними і з вимогою скасувати рішення про коригування митної вартості товару.

Рішенням від 21 грудня 2019 року № 160/9479/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги, але Дніпровська митниця подала апеляційну скаргу.

І ось, в кінці квітня в Єдиному реєстрі судових рішень було опубліковано постанову, якою Третій апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.

Ми запропонували Анатолію Задніпряному надати для нашого сайту невеликий коментар про нюанси подібних справ.

«Проблеми у імпортерів зазвичай виникають у зв’язку з неякісною підготовкою документів, на підставі яких проводиться імпорт товару, і більшість подібних суперечок з митними органами можна попередити. Наприклад, в нашому випадку в контракті були не зовсім коректно визначені умови поставки, в результаті виникло питання про те, чи повинна сума страховки включатися до вартості товару. Також була присутня низка інших дефектів в документації, яка стосувалася поставки. Хоча при судовому оскарженні більшість таких «зачіпок» митниці можна «відбити», але дешевше і безпечніше все-таки цього не допускати, і звертатися за підготовкою документів до професіоналів.

Ще одна загальна рекомендація в разі такого спору – до звернення в суд отримати докази, що підтверджують, що вартість товару в контракті визначено правильно, адже суд при винесенні рішення повинен від чогось відштовхуватися. Одним з вагомих доказів на користь клієнта є висновок Державного підприємства «Держзовнішінформ» або Торгово-промислової палати України. Дана послуга надається ними на постійній основі, і отримати такий висновок можна досить швидко» – прокоментував Анатолій Задніпряний.

Додати коментар