+38 (050) 200 25 25
Україна, м Дніпро, вул. В. Вернадського, 27

Блог

Як правильно діяти під час обшуку на підприємстві. Закритий тренінг.

Тепер співробітники ще одного підприємства Дніпра знають що робити, якщо до них несподівано нагряне обшук.

Юристи-практики АК “Борисенко і партнери”, а саме керуючий партнер Владислав Борисенко і керівник практики white-collar crime Наталія Давидова провели закритий тренінг “Як правильно діяти під час обшуку на підприємстві” для керівників і співробітників великої виробничої компанії, одного з лідерів українського ринку в своїй галузі.

Трохи розповісти про цей тренінг читачам нашого інтернет-ресурсу ми попросили керуючого партнера АК “Борисенко і партнери”, адвоката Владислава Борисенко.

“Робота у кримінальних провадженнях по “економічним статтям” (на Заході справи такої категорії називають white-collar crime) – це один з основних напрямків діяльності нашої адвокатської компанії. З власного досвіду роботи на обшуках в якості адвоката (а такий досвід у мене дійсно істотний) можу сказати, що різниця між підготовленими і непідготовленими працівниками підприємства в умовах реального обшуку просто колосальна. Причому це відчувають як адвокати, які працюють на такому обшуку, так і керівники підприємств-замовників. Тому деякі клієнти, особливо ті з них, які пройшли через обшук, просять проводити для них такі тренінги раз в декілька років.

Непідготовлений керівник або працівник підприємства, на жаль, під час обшуку може допустити величезну кількість помилок, які матимуть серйозні наслідки як для нього особисто, так і для його підприємства. Ми бачили це на практиці велику кількість разів. За моїми особистими спостереженнями, якісна підготовка співробітників підприємства до таких “хвилюючих” слідчих дій – це дві третини успіху в умовах реального обшуку.

В українських реаліях до несподіваного обшуку повинно бути готове будь-яке підприємство, яке досягло певного рівня капіталізації і популярності. І для того, щоб стати фігурантом кримінального провадження у тій же ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків), зовсім необов’язково здійснювати “сумнівні операції” з “сумнівними контрагентами”.

Що конкретно дає тренінг? По-перше, він дає впевненість клієнту. Адже нас найбільше лякає саме незнання і невизначеність. Коли люди розуміють, чого їм чекати і як все це відбувається, морально їм стає набагато легше. По-друге, це чіткі алгоритми дій у конкретних ситуаціях. Наприклад, що робити, якщо слідчий хоче провести особистий обшук або вилучити готівку? По-третє, це розуміння не тільки ЩО потрібно зробити, але і ЯК це зробити. В умовах реального обшуку з цим виникає найбільше проблем. Часто трапляється, що оперативник говорить працівнику підприємства: “Підпишіть ось ці пояснення”. Співробітник розуміє, що цей документ підписувати не можна і він не зобов’язаний його підписувати за законом, але йому психологічно важко відмовити “людині в погонах”. На тренінгу ми, в тому числі, відпрацьовуємо цю навичку – відмовляти співробітникам правоохоронних органів в тих випадках, коли вони виходять за рамки закону “- прокоментував В. Борисенко.

Додати коментар