Блог

Як розмитнити автомобіль в Дніпрі? Нововведення 2019 року.

Как растаможить автомобиль в Днепре? Нововведения 2019 года.Автомобілі з країн ЄС, здавалося б, практично заполонили міський трафік до кінця минулого року — ще б пак, адже вартість такої «б/у» машини в рази нижче ринкової. Однак останні зміни податкового законодавства стали причиною хвилювання для власників «євроблях».

22 лютого 2019 року закінчено пільговий період розмитнення автомобілів на єврономерах. Нагадуємо, що пільговий період діяв протягом 90 днів, починаючи з 23 листопада 2018 року — дати підписання двох законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів». Протягом цього періоду можна було розмитнити машину з ЄС вдвічі дешевше — діяв коефіцієнт 0,5.

Трохи цифр — згідно з низкою джерел, в Україні налічується приблизно 1,5 мільйона авто на єврономерах, при цьому протягом «акції» від парламенту було розмитнено лише 160 тисяч з названої кількості.

У разі коли власник «євробляхи» не встиг розмитнити її в Україні за пільговий період, то у нього виникає зобов’язання виплатити штраф, максимальний розмір якого 8 500 гривень, при цьому до власника авто не застосовуються заходи відповідальності за порушення митного законодавства. Звертаємо увагу, що починаючи з 24 травня 2019 року штраф за перебування нелегалізованого авто на території України терміном понад 30 днів буде дорівнювати 170 тисячам гривень, а сам автомобіль буде конфіскований.

Що ж входить в ціну розмитнення?

Обчислити конкретну суму, яку потрібно виплатити державі за ту чи іншу машину досить важко — враховується маса чинників, таких як:

  • вік авто;
  • об’єм двигуна;
  • ціна машини — звертаємо увагу, що тут враховується митна вартість машини, а не та сума, за яку вона фактично була придбана.

На даний момент багато інтернет-ресурсів рясніють своєрідними калькуляторами розрахунку вартості розмитнення — ввівши потрібні дані, можна отримати ту саму суму податку за легалізацію автомобіля в Україні.

Окремо варто уточнити, що сума, яка підлягає сплаті власником «євробляхи» включає в себе базовий акцизний збір в повному обсязі, ввізне мито, відрахування до Пенсійного фонду, а також податок на додану вартість.

Хто оплатить ПДВ?

Податок на додану вартість повинен бути оплачений у будь-якому разі. Так, враховується сума митної вартості автомобіля, ввізного мита та акцизу. ПДВ становить 20% зазначеної суми.

Які документи необхідні для розмитнення авто?

Митним органам необхідно надати:

  • техпаспорт — через тривалість процедури сертифікації для підтвердження відповідності еконормам тепер використовується технічний паспорт автомобіля країни останньої растаможка автореєстрації;
  • експортну декларацію або ж інвойс;
  • страховий поліс.

Важливе значення так само має правовстановлюючий документ на авто, тому проявіть належну увагу при оформленні покупки автомобіля.

Тепер правоохоронні органи, включаючи органи Національної поліції України та Державної фіскальної служби України, мають єдину базу авто на іноземних номерах. Відтепер поліція має право зупинити машину з метою перевірки терміну перебування на території країни.

Така коротка інформація стосовно «євроблях» — своєрідний дзвіночок для їх власників. Пільговий термін розмитнення в Україні офіційно закінчено, проте має сенс поквапитися з легалізацією автомобіля до моменту, коли штраф за його перебування в країні перевищить ту вартість, яка за нього вже сплачено.

Додати коментар