Блог

Як знайти ФОП за прізвищем? Пошук фізичної особи-підприємця в Єдиному державному реєстрі.

Згідно з відкритими даними на початок 2019 року в Україні налічується 1,8 млн. фізичних-осіб підприємців. Не можна говорити про те, що ця цифра вражає, адже це всього 7% працездатних українців.Как найти информацию о предпринимателе по фамилии?

Однак такі підприємці ведуть свою господарську діяльність, скажімо, в режимі реального часу. Зміни законодавства від січня 2017 року змусили «сплячих» ФОП закритися — нагадуємо, що з 01.01.2017 єдиний соціальний внесок зобов’язані платити всі фізичні особи-підприємці та навіть ті, хто не має доходу від своєї діяльності.

Спираючись на ці дані, велика ймовірність того, що в процесі ведення своєї діяльності у вас з’явиться необхідність знайти найбільш повні дані про підприємця, знаючи одне лише прізвище.

Як знайти інформацію про підприємця за прізвищем?

Ми, як і наші читачі, прихильники грамотного і ефективного тайм-менеджменту. Тому нижче наводимо для вас алгоритм пошуку інформації про підприємця з мінімальними часовими витратами.

Тут ми розберемо по пунктах:

Серед безлічі ресурсів на даний момент єдиним достовірним джерелом є Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (простіше кажучи — ЄДР або Реєстр).

Реєстр надає користувачам дані з таких питань:

як знайти фізичну особу-підприємця за прізвищем? Вводимо в рядок пошуку прізвище підприємця, а також бажано ім’я та по батькові. З великою часткою ймовірності результат запиту за одним лише прізвищем буде складатися з пристойного за обсягом переліку підприємців, серед якого буде нелегко знайти «того самого».

як шукати підприємця за індивідуальним податковим номером (ІПН)? Індивідуальний податковий номер, а це всього лише набір з 10 цифр, дозволяє найбільш швидко відшукати потрібну вам фізичну особу в Єдиному державному реєстрі. Головне — не допустити помилки під час введення цього номеру в рядку пошуку.

як знайти підприємця за серією та номером паспорта? Даний спосіб стосується тих фізичних осіб-підприємців, які виходячи з релігійних міркувань, відмовилися отримати індивідуальний податковий номер. Тут вводимо в рядок пошуку тільки паспортні дані. Крім того, не варто забувати про те, що інформаційна система Єдиного державного реєстру захищена від ботів за допомогою reCAPTCHA і результат кожного запиту з’явиться на вашому екрані тільки після проходження даного захисту.

Яку інформацію дає Реєстр за результатами пошуку?

Прізвище, ім’я, по батькові ФОП; місцезнаходження його реєстраційної справи; дані про ведення підприємницької діяльності / дані про перебування ФОП в процесі призупинення підприємницької діяльності, банкрутство.

Как найти информацию о предпринимателе по фамилии?Далі натискаємо на «Детальніше». Тут ЄДР вказує місце реєстрації підприємця, дату початку його підприємницької діяльності, контактні дані, а також важливий пункт — вид діяльності.

Нагадуємо, що вид діяльності визначається згідно з Класифікатором видів економічної діяльності. Підприємець має право обрати кілька видів за Класифікатором, однак, основним видом може бути тільки один.

Єдиний державний реєстр дає можливість в тому ж порядку знайти інформацію стосовно діяльності всіх юридичних осіб, які ведуть підприємницьку діяльність на території України.

Як знайти юридичну особу?

Важливою для пошуку в Реєстрі є організаційно-правова форма особи, однак і без її вказівки в потрібному полі пошук все одно буде виконаний.Как найти информацию о предпринимателе по фамилии?

Далі, до відповідного рядка вводимо або код підприємства, або його найменування. Головним ідентифікатором є код ЄДРПОУ —  пошук по коду виключає знаходження однойменних підприємств. Тут, як і в пошуку ФОП, більш повну інформацію дає нам клік по іконці «Детальніше».

Ще раз звертаємо увагу, що ЄДР є єдиним основним і достовірним джерелом актуальних даних про підприємство чи підприємців. Крім нього існує ще низка державних реєстрів, за якими слід перевірити фізичну особу перш, ніж починати ділові відносини.

Більш детальну інформацію про такі ресурси і про конкретних контрагентів вам нададуть кваліфіковані адвокати та юристи Адвокатської компанії «Борисенко і партнери».

Додати коментар